Videa hlavní stránka reference partneři-odkazy E-Shop Ceník hlavní stránka
Melt gel light - výrobek na čištění a prevenci ucpaných odpadů a odpadových potrubí. Faren-Praha.cz


MELT gel light vyčistí ucpané odpady.


Dříve nežli začnete čistit odpad je dobré analizovat čím může být ucpaný. Není vždy úplně snadné zjistit co způsobilo ucpávku potrubí. Ucpaný odpad může být organickou nebo anorganickou ucpávkou. Organické ucpání odpadu vyřeší Melt.

Anorganické ucpávky (cement, beton, kal) odstraní koncentrát Decavil F nebo Rapido

Silné organické ucpávky (špunt hluboko v potrubí) odstraní silnější bratr MELT.

Jaká ucpávka může být důvodem k tomu, že neodtéká odpadová voda?

Pokud je to možné, před dalším postupem si nejprve pokuste zodpovědět tuto otázku.

Je velký rozdíl řešit zacpání zbytky jídla , exkrementů, cementová a betonová ucpávka odpadu je opravdu nepříjemný problém a nebo spláchnutý předmět do WC. U klozetů je to dosti často WC hygienický košíček s dezinfekčním gelem nebo jiný tvrdý předmět..

K ucpání odpadního potrubí může docházet i velmi pomalu (několik týdnů, měsíců, let). Postupné zanášení odpadového potrubí zmenší nebo úplně zamezí odtékání odpadové vody.

Čím může být ucpaný odpad:

v závislosti na místě je to různé. V kuchyních jsou to především organické usazeniny, tuky, škroby, celulóza, biologické organické zbytky. V koupelnách jsou to kromě organických usazenin také vlasy, nehty, zbytky kůže. Na WC pak toaletní papír, zbytky exkrementů, spláchnutých potravin a tuků, rovněž však také spláchnutá malta a cement v odpadové trubce, další věci které nemají být splachovány do WC. Špatně splachované mušle jsou často ucpané močovým kamenem. V průmyslových provozech je často potrubí zanesené kalem, anorganickými usazeninami, rzí, vápennými usazeninami a nánosy způsobující ucpání potrubí.

Jsou i další možnosti čištění ucpaných odpadů. Některé z nich jsou účinnější a jiné méně. Dle uvážení každý zvolí, zdali zavolá instalatéra. Výrobek Melt na čištění odpadů je zatím málo rozšířený díky svým specifickým vedlejším vlastnostem (může způsobit poleptání pokožky nebo udělat tmavé skvrny na kovu). čistič odpadů Melt není dostupný v běžném pultovém prodeji. Oblíbenost výrobku Melt však narůstá díky jeho účinnosti na veškeré organické ucpávky i desítky metrů hluboko v potrubí.

Melt je koncentrovaná kyselina s velkou hustotou – je 2x těžší než voda. Tato koncentrovaná těžká tekutina se vždy dostane na potřebné místo. Díky svojí váze zateče rychle až k ucpávce, kde působí. S organickými zbytky si Melt poradí opravdu rychle díky exotermické reakci. To vše bez poškození potrubí.

Použití Meltu: do ucpaného odpadu nalijete max. 1 dcl. a necháte působit 30 minut. Pokud není v potrubí před ucpávkou voda, tak je potřeba zalít 0,5-1 dcl studené vody. Po třiceti minutách je ucpávka uvolněna a voda odtéká. Pokud by po první aplikaci ucpání nepovolilo, tak postup zopakujete.

Melt je koncentrovaná Kyselina s velkou hustotou – je 2x těžší než voda. Tato koncentrovaná těžká tekutina se vždy dostane na místo ucpávky díky svojí váze zateče rychle až na místo ucpávky kde působí.

S organickými zbytky si Melt poradí opravdu rychle díky exotermické reakci a nepoškodí potrubí. K dosažení výsledku je potřeba 20-30 minut působení Meltu.

Pokud použijete na odstranění organických ucpávek odpadu Melt, dosáhnete zaručeného výsledku. Je nutné dodržení pracovního postupu a zásad bezpečnosti práce. U výrobku Melt neplatí pravidlo čím více tím lépe.
Dodržujte pokyny popsané na etiketě výrobku Melt.
Melt - čištění odpadů, od usazenin zbytků a extrementů neničí potrubí.